To kolejna akcja przygotowana przez Zakład Gospodarowania Odpadami w Łomży. Za przyniesione odpady można będzie dostać sadzonkę lub "Łomżyniaczka".
Akcja „Ekologia za sadzonkę” rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa do wyczerpania zapasów sadzonek i nawozu do gleby „Łomżyniaczek”.
"Na tych, którzy w godzinach 14-17-ta, przyniosą na parking obok Parku Wodnego (ul. Wyszyńskiego) minimum 3 kilogramy makulatury, 10 plastikowych butelek, 2 kg baterii lub 2 kg puszek aluminiowych, czekać będą sadzonki sosny, kwiatów albo dziesięciokilogramowy worek organicznego nawozu naturalnego" - informują miejscy urzędnicy.

W Zakładzie Gospodarowania Odpadami trwa również inne ekologiczne przedsięwzięcie - „Wiosenna Ekozbiórka".
"Mieszkańcy, którzy przyniosą do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (ul. Akademicka 22 ) minimum 10 kg makulatury, 20 sztuk butelek plastikowych, 3 kilogramy baterii lub 5 kg szkła otrzymają dziesięciokilogramowy worek, specjalistycznego, organicznego nawozu do gleby „Łomżyniaczek” - informują urzędnicy. Ta zbiórka rozpoczęła się 19 kwietnia i potrwa do wyczerpania zapasów.
