Minionej doby (16.03) 32 cudzoziemców próbowało nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.
Zdarzenia miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności placówek SG w Płaskiej, Nowym Dworze, Mielniku, Kuźnicy i Michałowie. Wśród ujawnionych nielegalnych migrantów znajdowali się obywatele Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu.
"Niebezpiecznie było około 19:00 na odcinku granicy państwowej ochranianym przez Placówkę SG w Michałowie. Kilkuosobowa grupa znajdującą się po stronie RB obrzucała polskie służby kamieniami, próbując w ten sposób odwrócić ich uwagę. W tym samym czasie w pobliżu kilkanaście osób rozpoczęło forsowanie zabezpieczeń granicznych. Na szczęście w wyniku ataku nikt nie odniósł obrażeń" - informuje Podlaski Oddział SG.
Reklama
Z kolei policjanci zatrzymali wczoraj kuriera przewożącego nielegalnych imigrantów. Jadący toyotą Ukrainiec wpadł w okolicach Borysowszczyzny (gmina Nurzec). W samochodzie przewoził 5 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Kierowca został zatrzymany. Jego samochód trafił na policyjny parking.
zdj. POSG