Reklama

Forsowanie zabezpieczeń, rzucanie kamieniami. Na granicy nadal niespokojnie!

17/03/2022 10:05

Minionej doby (16.03) 32 cudzoziemców próbowało nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Zdarzenia miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności placówek SG w  Płaskiej, Nowym Dworze, Mielniku, Kuźnicy i Michałowie. Wśród ujawnionych nielegalnych migrantów znajdowali się obywatele Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu.

"Niebezpiecznie było około 19:00 na odcinku granicy państwowej ochranianym przez  Placówkę SG w  Michałowie. Kilkuosobowa grupa znajdującą się po stronie RB obrzucała polskie służby kamieniami, próbując w ten sposób odwrócić ich uwagę. W tym samym czasie w pobliżu kilkanaście osób rozpoczęło forsowanie zabezpieczeń granicznych. Na szczęście w  wyniku ataku nikt nie odniósł obrażeń" - informuje Podlaski Oddział SG.

Reklama

Z kolei policjanci zatrzymali wczoraj kuriera przewożącego nielegalnych imigrantów. Jadący toyotą Ukrainiec wpadł w okolicach Borysowszczyzny (gmina Nurzec). W samochodzie przewoził 5 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Kierowca został zatrzymany. Jego samochód trafił na policyjny parking.

zdj. POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości