Reklama

Galeria Veneda. Kolejne przedłużenie działalności punktu szczepień

31/01/2022 16:09

W Galerii Veneda w Łomży znajduje się punkt szczepień współorganizowany przez wojewodę podlaskiego. Bohdan Paszkowski zdecydował, że będzie on otwarty również w lutym.

Wojewoda podlaski przedłużył o kolejny miesiąc działalność punktu szczepień, który znajduje się w Galerii Veneda w Łomży (ul. Zawadzka 38). Do tej pory zaszczepiono w nim 800 osób. Punkt działa we wtorki, środy i czwartki w godz. 12:00 - 18:00. 

Jednocześnie warto pamiętać, że przypominającą dawkę szczepienia mogą przyjąć wszystkie osoby powyżej 16. roku życia z zachowaniem odstępu 5 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. Nie wszystkie szczepionki zapewniają odporność na całe życie. W przypadku niektórych szczepień nabyta odporność maleje z czasem. To zjawisko tzw. słabnącej odporności.

Reklama

Minionej doby w Polsce wykonano ok. 19,5 tys. szczepień. W woj. podlaskim zaszczepiły się 94 osoby, co oznacza, że na ten moment mamy najsłabszy poziom wyszczepienia w kraju. W całym woj. podlaskim funkcjonuje ponad 300 punktów szczepień. 

Medycy z kolei przypominają, że szczepienie przeciw koronawirusowi to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Pozwala uniknąć zachorowania na COVID-19 lub łagodnie przejść przez zakażenie. Ryzyko zgonu z powodu COVID-19 wśród osób niezaszczepionych w stosunku do zaszczepionych jest blisko 60 razy większe.

Reklama

 

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki/Ministerstwo Zdrowia

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości