Reklama

Godzina "W" w Łomży. Zawyją syreny alarmowe

31/07/2019 10:50

1 sierpnia o godz. 17:00 na terenie całej Polski uruchomione zostaną syreny alarmowe w celu upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.

W tym roku przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Łomży o godz. 16:30 przedstawiciele instytucji życia społeczno-politycznego złożą kwiaty i zapalą znicze od pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej, znajdującymi się przy Szkole Muzycznej (Al. Legionów 36), a następnie w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. 1 sierpnia o godz. 18:00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. św. Michała Archanioła odbędzie się msza św. w intencji Powstańców.

Na terenie całej Polski o godz. 17:00 usłyszymy syreny alarmowe. Będzie to wyraz pamięci i uhonorowania poświęcenia oraz walki Powstańców Warszawskich z 1944 r., ale jednocześnie test sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości