Łącznie 20 osób próbowało w weekend pokonać nielegalnie polsko-białoruską granicę.
W minioną sobotę (5.02) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 2 cudzoziemców. Osoby zatrzymano, to obywatel Egiptu i obywatel Iraku. Z kolei w nocy z soboty na niedzielę zatrzymano 5 obywateli Jemenu. Cudzoziemcy na Białoruś przylecieli z Rosji.
Natomiast w niedzielę (6.02) granicę polsko-białoruską próbowało pokonać 5 cudzoziemców. Wszystkie osoby zostały zatrzymane. Na odcinku ochranianym przez PSG Mielnik kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy. Nie doszło jednak do jej przekroczenia. Po północy w okolicach Czeremchy zatrzymano 8 obywateli Iraku.
Źródło: SG