Reklama

Granica polsko-białoruska. W weekend chciało ją nielegalnie pokonać 69 osób

21/02/2022 12:33

Łącznie 69 osób próbowało w weekend pokonać polsko-białoruską granicę. Jedną z grup cudzoziemców wspierali białoruscy żołnierze. Oślepiali polskie patrole i rzucali w nie kamieniami.

W miniony weekend (18-20.02) polsko-białoruską granicę próbowały łącznie przekroczyć 69 osoby. W piątek 13 osób, w sobotę 20 i niedzielę 36 osób.

- Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze w piątek (18.02.2022 r.)  doszło do siłowej próby przekroczenia polsko - białoruskiej granicy. Grupę cudzoziemców, która uprzednio przecięła concertinę aktywnie wspierali żołnierze białoruscy. Oślepiali latarkami i rzucali kamieniami w polskie patrole. Obywatele Kuby i Syrii zostali ujęci. W  sobotę zatrzymano cudzoziemców pochodzących z  Indii, Ghany, Jemenu, Senegalu, Kamerunu, Pakistanu, Libanu i Turcji. Zdarzenia te miały miejsce na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Dubiczach Cerkiewnych, Michałowie, Mielniku i Nowym Dworze. Z kolei w niedzielę wbrew przepisom na terytorium Polski próbowała dostać się grupa osób na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze, Michałowie i Kuźnicy. Wśród zatrzymanych przez polskie służby cudzoziemców znajdowali się obywatele Indii, Senegalu, Syrii, Egiptu, Turcji i Iraku - podaje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Reklama

Żadna z zatrzymanych osób nie wyraziła chęci ubiegania się o ochronę międzynarodową na terytorium Polski.

 

 

Źródło: SG, POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości