Reklama

Granica polsko-białoruska. Prawie 3,5 tys. prób nielegalnego przejścia w tym roku

03/04/2022 17:00

Licząc od 1 stycznia 2022 r., pogranicznicy odnotowali prawie 3,5 tys. prób nielegalnego pokonania granicy polsko-białoruskiej. Minionej doby bezprawnie dostać się do naszego kraju próbowały 74 osoby. Najwięcej w okolicach Lipska.

Straż Graniczna podaje, że w sobotę (2.04) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 74 cudzoziemców. Wśród nich byli m.in. obywatele Iraku. Najwięcej osób, bo 30, chciało pokonać granicę na odcinku ochranianym przez PSG w Lipsku. Pozostałe nielegalne przekroczenia granicy miały miejsce na obszarach odpowiedzialności PSG Kuźnica, PSG Czeremcha, PSG Szudziałowo oraz PSG Narewka. 

W tym roku to już 3419 prób.

Źródło: SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości