Reklama

Idą upały. Synoptycy wydali ostrzeżenie II stopnia [AKTUALIZACJA]

20/07/2022 10:11

Do Polski wracają upały. Mieszkańcy Łomży będą mogli zobaczyć na termometrach nawet 35 stopni Celsjusza.

Dziś (20.07) nie będzie jednak aż tak gorąco. Z map meteorologicznych IMGW-PIB wynika, że w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci powinny pokazać 28 stopni Celsjusza.  Żar wkroczy do naszego regionu jutro. W czwartek termometry mogą pokazać 32 kreski powyżej zera .W nocy temperatura spadnie do poziomu 20 stopni. W piątek będzie jeszcze bardziej upalnie. W szczytowym momencie termometry mają pokazać nawet 35 stopni. W najbliższych dniach nie powinniśmy spodziewać się chłodzących opadów.

[AKTUALIZACJA] W  związku z upałami synoptycy IMGW-PIB wydali dla naszego regionu ostrzeżenie II stopnia. Będzie ono obowiązywało od godz. 12:00 dnia 21.07.2022 do godz. 19:00 dnia 22.07.2022.

Reklama

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 19°C - czytamy w komunikacie.

Alert obejmuje powiaty: bielski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski.

Grafika: IMGW-PIB

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości