Do Polski wracają upały. Mieszkańcy Łomży będą mogli zobaczyć na termometrach nawet 35 stopni Celsjusza.
Dziś (20.07) nie będzie jednak aż tak gorąco. Z map meteorologicznych IMGW-PIB wynika, że w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci powinny pokazać 28 stopni Celsjusza. Żar wkroczy do naszego regionu jutro. W czwartek termometry mogą pokazać 32 kreski powyżej zera .W nocy temperatura spadnie do poziomu 20 stopni. W piątek będzie jeszcze bardziej upalnie. W szczytowym momencie termometry mają pokazać nawet 35 stopni. W najbliższych dniach nie powinniśmy spodziewać się chłodzących opadów.
[AKTUALIZACJA] W związku z upałami synoptycy IMGW-PIB wydali dla naszego regionu ostrzeżenie II stopnia. Będzie ono obowiązywało od godz. 12:00 dnia 21.07.2022 do godz. 19:00 dnia 22.07.2022.
- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 19°C - czytamy w komunikacie.
Alert obejmuje powiaty: bielski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski.

Grafika: IMGW-PIB