Dodatki do ogrzewania mają dostać nie tylko osoby, które korzystają z węgla, ale też ci, którzy używają pelletu, oleju opałowego, drewna czy LPG. Minister klimatu i środowiska podała wysokość w jakiej będą wypłacane.
Podczas dzisiejszego (5.08) wystąpienia w Sejmie Anna Moskwa - minister klimatu i środowiska poinformowała, w jakiej wysokości wypłacane będą dodatki do ogrzewania.
Ogrzewający się pelletem mogą liczyć na 3 tys. zł, olejem opałowym - 2 tys. zł, drewnem kawałkowym - 1 tys. zł, LPG - 500 zł.
- Przygotowaliśmy kompleksowe wsparcie dla odbiorców ciepła bez względu na jego źródło. Jest to wsparcie także dla ogrzewających się pelletem, olejem opałowym, LPG i ciepłem systemowym. O godz. 15 przedstawię szczegółowe założenia - przekazała szefowa resortu klimatu i środowiska w mediach społecznościowych.
Reklama