Odgłosy wybuchów i wystrzałów mogliśmy usłyszeć w Nowogrodzie, gdzie odbyło się wyjątkowe historyczne widowisko – inscenizacja walk z 1939 roku.
Widzowie mogli przenieść się w czasie do roku 1939, by wraz z oddziałem 33 Pułku Piechoty Strzelców Kurpiowskich stawić czoła przeważającym siłom wroga. Chociaż Bitwa o Nowogród rozegrała się w dniach 8 - 10 września 1939 roku, widowisko przy schronie mogliśmy zobaczyć już w sierpniu.
„To nie tylko przedstawienie, to autentyczne uczczenie pamięci bohaterskich żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w tamtych trudnych czasach bronili tego miasta” – zachęcali organizatorzy.
Dodajmy, że inscenizacja została zorganizowana w trakcie pikniku ‘Silna Biało-Czerwona”. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są tutaj: