Reklama

Inscenizacja walk o Nowogród z 1939 roku. Tak Polacy bronili Ojczyzny [VIDEO i FOTO]

14/08/2023 20:11

Odgłosy wybuchów i wystrzałów mogliśmy usłyszeć w Nowogrodzie, gdzie odbyło się wyjątkowe historyczne widowisko – inscenizacja walk z 1939 roku.

Widzowie mogli przenieść się w czasie do roku 1939, by wraz z oddziałem 33 Pułku Piechoty Strzelców Kurpiowskich stawić czoła przeważającym siłom wroga. Chociaż Bitwa o Nowogród rozegrała się w dniach 8 - 10 września 1939 roku, widowisko przy schronie mogliśmy zobaczyć już w sierpniu.

„To nie tylko przedstawienie, to autentyczne uczczenie pamięci bohaterskich żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w tamtych trudnych czasach bronili tego miasta” – zachęcali organizatorzy.

Dodajmy, że inscenizacja została zorganizowana w trakcie pikniku ‘Silna Biało-Czerwona”. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są tutaj:

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości