Reklama

Internauci chcą odwołać wojewodę Paszkowskiego! Składają petycję do premiera

22/03/2020 15:33

Dwa tysiące podpisów złożyli już internauci pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego. Oczywiście powodem zdymisjonowania urzędnika rządowego ma być decyzja Paszkowskiego w sprawie przekształcenia łomżyńskiej placówki medycznej w szpital jednoimienny zakaźny do walki z koronawirusem.

Zamiar odwołania wojewody Paszkowskiego nie jest nowym pomysłem. Już podczas ubiegłotygodniowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Łomży Zbigniew Prosiński zaproponował, aby wnioskować do premiera o odwołanie wojewody. Obecni na sali radni stwierdzili też, że można domniemywać, iż wojewoda Paszkowski oraz minister zdrowia Szumowski naruszyli obowiązującą ustawę o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń u ludzi, oraz decyzja ta jest niezgodna z wojewódzkim planem działania na wypadek wystąpienia epidemii na lata 2018-2020, zgodnie z którym jedynym tzw. szpitalem jednoimiennym w naszym województwie powinien być Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.

Teraz to internauci chcą odwołania wojewody. Na stronie serwisu społeczności „Petycje Obywatelskie Avaaz” można złożyć stosowny podpis. <---

Reklama

Treść petycji udostępniamy poniżej:

W piątek wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wpisał Szpital Wojewódzki w Łomży na listę placówek, które w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mają być przekształcone w szpitale zakaźne. Dzień wcześniej na liście publikowanej przez Ministerstwo Zdrowia był wskazany Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, ale ostatecznie został zastąpiony łomżyńskim szpitalem. Pomimo sprzeciwów, apeli i protestów niemal natychmiast szpital opróżniono ze wszystkich pacjentów. Tych, których nie można było wysłać do domów, w sobotę karetkami wywożono do okolicznych szpitali. W niedzielę w szpitalu byli już tylko protestujący przeciwko takim decyzjom lekarze, pielęgniarki i pracownicy... Decyzja wojewody spowodowała, że z dnia na dzień bez opieki medycznej zostało ponad 120 tysięcy mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Niezarażeni koronawirusem mieszkańcy Łomży do najbliższego szpitala mają 30 km, a do szpitala specjalistycznego 90 km. To tragedia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości