Reklama

Inwestycje w 2022 r. Jakie plany mają samorządy z naszego powiatu?

02/02/2022 16:27

Nowy rok, nowe plany. Zapytaliśmy samorządy z powiatu łomżyńskiego, jakie inwestycje chcą zrealizować w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Swoimi zamierzeniami pochwaliła się jedynie część z nich.

 Miasto Łomża

Łomża chce wybudować salę gimnastyczną przy SP 5 oraz obiekty sportowe przy ZSMiO nr 5. Nie zabraknie także przedsięwzięć drogowych. Dotyczą one ulic: Grabowej, Jaworowej, Jasnej, Wesołej.

Miasto chce też kontynuować budowę nowych dróg w rejonie ul. Księcia Stanisława oraz przedłużenia ul. Meblowej od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. Magistrat nie zapomni również o rewitalizacji Starego Rynku oraz przeprowadzeniu termomodernizacji zabytkowej kamienicy przy ul. Polowej 65.

Gmina Łomża

Reklama

Także gmina Łomża stawia na infrastrukturę drogową. Samorząd chce przebudować lub zbudować drogi gminne m.in. w Boguszycach, Jednaczewie, Nowych i Starych Kupiskach, Podgórzu, Starej Łomży przy Szosie. W Starych Kupiskach, Pniewie i Konarzycach przebudowane zostaną przejścia dla pieszych.

Z zapowiedzi wynika też, że w 2022 roku wybudowane będą boiska i bieżnie lekkoatletyczne przy szkołach w Wygodzie i Puchałach. Dodatkowo przy SP w Wygodzie powstanie plac zabaw.

Gmina Przytuły

Również mieszkańcy gminy Przytuły będą mogli cieszyć się z nowych dróg. Przebudowane mają być drogi na odcinkach Chrzanowo-Mikuty, Gardoty-Mroczki oraz droga w Bagienicach.

Reklama

Gmina Miastkowo

Natomiast gmina Miastkowo ma w planach adaptację lokalu użytkowego na świetlicę wiejską w miejscowości Tarnowo. W tym roku rozpoczną się także wykonanie platformy schodowej w GOK w Miastkowie, przebudowa z rozbudową dróg gminnych we wsi Tarnowo oraz przebudowa drogi gminnej Rydzewo-Drogoszewo

- Pragnę nadmienić, że w naszej gminie trwają obecnie inwestycje, które rozpoczęły się w roku 2021: przebudowa drogi gminnej Rydzewo-Nowosiedliny, nadbudowa i przebudowa budynku SUW w Łubach - Kiertanach - wskazuje Agata Pawelczyk z Urzędu Gminy Miastkowo.

Reklama

Gmina Zbójna

- W 2022 r. Gmina Zbójna zmierza wydatkować 5 mln zł. na wybudowanie około 6 km dróg gminnych. Są to drogi w miejscowościach Wyk, Kuzie (Mingos) oraz Popiołki – Cieciory. Dalsze inwestycje będą uzależnione od otrzymania środków zewnętrznych - informuje Tomasz Chojnowski, sekretarz gminy.

Gmina Jedwabne

Natomiast gmina Jedwabne chce w tym roku oddać do użytkowania siedem przebudowanych dróg. Chodzi o inwestycje w miejscowościach:  Brzostowo, Chyliny, Makowskie, Bronaki Pietrasze, Rostki, Konopki Chude. Na liście jest też odcinek Wizna-Jedwabne. 

Reklama

Rozpoczęte zostaną także takie przedsięwzięcia jak: przebudowa ul. Przytulskiej w Jedwabnem, przebudowa ul. Mickiewicza w Jedwabnem, przebudowa skrzyżowania ul. Polnej i Skłodowskiej, wybudowanie parkingów przy cmentarzu, budowa wodociągu w m. Bartki, Makowskie, Koniecki, budowa kanalizacji na ul. Mickiewicza i Woj. Polskiego w Jedwabnem czy budowa obiektu sportowego przy ZSS w Jedwabnem.

Swoimi planami inwestycyjnymi na najbliższy rok nie chciały pochwalić się gminy Nowogród, Piątnica, Śniadowo oraz Wizna. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości