Nowy rok, nowe plany. Zapytaliśmy samorządy z powiatu łomżyńskiego, jakie inwestycje chcą zrealizować w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Swoimi zamierzeniami pochwaliła się jedynie część z nich.
Miasto Łomża
Łomża chce wybudować salę gimnastyczną przy SP 5 oraz obiekty sportowe przy ZSMiO nr 5. Nie zabraknie także przedsięwzięć drogowych. Dotyczą one ulic: Grabowej, Jaworowej, Jasnej, Wesołej.
Miasto chce też kontynuować budowę nowych dróg w rejonie ul. Księcia Stanisława oraz przedłużenia ul. Meblowej od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. Magistrat nie zapomni również o rewitalizacji Starego Rynku oraz przeprowadzeniu termomodernizacji zabytkowej kamienicy przy ul. Polowej 65.
Gmina Łomża
Także gmina Łomża stawia na infrastrukturę drogową. Samorząd chce przebudować lub zbudować drogi gminne m.in. w Boguszycach, Jednaczewie, Nowych i Starych Kupiskach, Podgórzu, Starej Łomży przy Szosie. W Starych Kupiskach, Pniewie i Konarzycach przebudowane zostaną przejścia dla pieszych.
Z zapowiedzi wynika też, że w 2022 roku wybudowane będą boiska i bieżnie lekkoatletyczne przy szkołach w Wygodzie i Puchałach. Dodatkowo przy SP w Wygodzie powstanie plac zabaw.
Gmina Przytuły
Również mieszkańcy gminy Przytuły będą mogli cieszyć się z nowych dróg. Przebudowane mają być drogi na odcinkach Chrzanowo-Mikuty, Gardoty-Mroczki oraz droga w Bagienicach.
Gmina Miastkowo
Natomiast gmina Miastkowo ma w planach adaptację lokalu użytkowego na świetlicę wiejską w miejscowości Tarnowo. W tym roku rozpoczną się także wykonanie platformy schodowej w GOK w Miastkowie, przebudowa z rozbudową dróg gminnych we wsi Tarnowo oraz przebudowa drogi gminnej Rydzewo-Drogoszewo
- Pragnę nadmienić, że w naszej gminie trwają obecnie inwestycje, które rozpoczęły się w roku 2021: przebudowa drogi gminnej Rydzewo-Nowosiedliny, nadbudowa i przebudowa budynku SUW w Łubach - Kiertanach - wskazuje Agata Pawelczyk z Urzędu Gminy Miastkowo.
Reklama
Gmina Zbójna
- W 2022 r. Gmina Zbójna zmierza wydatkować 5 mln zł. na wybudowanie około 6 km dróg gminnych. Są to drogi w miejscowościach Wyk, Kuzie (Mingos) oraz Popiołki – Cieciory. Dalsze inwestycje będą uzależnione od otrzymania środków zewnętrznych - informuje Tomasz Chojnowski, sekretarz gminy.
Gmina Jedwabne
Natomiast gmina Jedwabne chce w tym roku oddać do użytkowania siedem przebudowanych dróg. Chodzi o inwestycje w miejscowościach: Brzostowo, Chyliny, Makowskie, Bronaki Pietrasze, Rostki, Konopki Chude. Na liście jest też odcinek Wizna-Jedwabne.
Rozpoczęte zostaną także takie przedsięwzięcia jak: przebudowa ul. Przytulskiej w Jedwabnem, przebudowa ul. Mickiewicza w Jedwabnem, przebudowa skrzyżowania ul. Polnej i Skłodowskiej, wybudowanie parkingów przy cmentarzu, budowa wodociągu w m. Bartki, Makowskie, Koniecki, budowa kanalizacji na ul. Mickiewicza i Woj. Polskiego w Jedwabnem czy budowa obiektu sportowego przy ZSS w Jedwabnem.
Swoimi planami inwestycyjnymi na najbliższy rok nie chciały pochwalić się gminy Nowogród, Piątnica, Śniadowo oraz Wizna.