Reklama

"Jak PiS wykoleił Łomżę"

19/07/2019 17:03

Artykuł o takim tytule pojawił się w dwumiesięczniku "Z Biegiem Szyn", który poświęcony jest kolei na Mazowszu. Chodzi o rewitalizację linii Śniadowo - Łomża, umożliwiającej docelowo przywrócenie ruchu pociągów pasażerskich do Łomży. Autor podkreśla, że miasto wypadło z programu inwestycyjnego zaraz po tym, gdy Mariusz Chrzanowski wygrał, a startująca pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Muzyk przegrała wybory.

Dzięki rewitalizacji linii Śniadowo - Łomża, do naszego miasta miały powrócić pociągi pasażerskie - obecnie odbywa się tu wyłącznie ruch towarowy. Decyzja o odłożeniu prac rewitalizacyjnych została jednak odsunięta. "To kara za to, że łomżanie nie wybrali na prezydenta kandydatki PiS" - przekazuje autor artykułu "Jak PiS wykoleił Łomżę".

Chodzi o jesienne wybory samorządowe w 2018 roku, gdy do walki o reelekcję, nie uzyskując nominacji partii, stanął Mariusz Chrzanowski, a Prawo i Sprawiedliwość wystawiło Agnieszkę Barbarę Muzyk.

Reklama

"Dzięki pani doktor Muzyk, jej pracowitości, zaangażowaniu, kontaktom i staraniom, w Warszawie często słychać o Łomży, jej potrzebach i potencjale. To dzięki niej Łomża jest uwzględniana w planach rządowych, np. rozbudowy kolei." - czytaliśmy w krążącym przed wyborami liście Jarosława Kaczyńskiego do mieszkańców Łomży

Wynik wyścigu o fotel prezydenta jest wszystkim znany. Dla autora ważne jest, że to właśnie po wyborach zdecydowano, aby pieniądze zarezerwowane na rewitalizację linii Śniadowo - Łomża przeznaczyć na sfinansowanie innych remontów. Jego zdaniem prezydent Łomży szybko przekonał się, że "od szyldu Prawa i Sprawiedliwości - bez którego owszem da się wygrać wybory - zależy obecność miasta w programach inwestycyjnych, których zakres ustalany jest na poziomie wojewódzkim".

Więcej na 5. stronie dwumiesięcznika Z Biegiem Szyn

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości