Reklama

Już ponad 40 przypadków zakażenia koronawirusem. Za tydzień będzie ich 1000?

12/03/2020 09:07

Dziś rano resort zdrowia poinformował o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W sumie w Polsce mamy już 44 przypadki zakażenia.

- 44 osoby w Polsce. Przyrost jest taki, jak się spodziewaliśmy. Niedługo będziemy mieli 100 osób a za tydzień, może dłużej, dojdziemy do tysiąca. Największy przyrost zarażonych przewidujemy na koniec przyszłego tygodnia, ewentualnie początek następnego - mówił minister Łukasz Szumowski, który był gościem w programie "Jeden na Jeden".

Nowe przypadki dotyczą: dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), czterech osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica),3 osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź).

Reklama

W województwie podlaskim nie ma obecnie żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia. Według nowych danych zaledwie 4 osoby objęte były kwarantanną, a 316 nadzorem epidemiologicznym.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) sformułowała ocenę, że koronawirus może być scharakteryzowany jako pandemia. To epidemia choroby zakaźnej w różnych środowiskach, na dużym obszarze w tym samym czasie.  

Od północy w piątek Stany Zjednoczone nie będą wpuszczały osób bez amerykańskiego paszportu, które w ciągu ostatnich 2 tygodni były w strefie Schengen. Zakaz nie dotyczy osób, dla których USA to miejsce stałego pobytu, także najbliższych członków rodzin obywateli USA oraz podróżujących z Wielkiej Brytanii. Ograniczenia mająna celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Podróże mająbyć zawieszone na okres 30 dni,

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości