Tadeusz Nowak będzie kandydował z 7. miejsca listy Koalicji Europejskiej w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nowak jest mieszkańcem Łomży, doktorem nauk humanistycznych, pracownikiem akademickim i przedstawicielem Zielonych. Koalicja Europejska zarejestrowała już swoich kandydatów.
Koalicja Europejska zebrała ponad 30 tys. podpisów poparcia w okręgu nr 3, obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Podczas wczorajszej (16.04) konferencji zaprezentowani zostali podlascy kandydaci KE w wyborach do europarlamentu.
Z 7. miejsca startował będzie pochodzący z Łomży Tadeusz Nowak. Kandydat specjalizuje się w naukach o polityce oraz bezpieczeństwa integracji euroatlantyckiej i systemów funkcjonowania Unii Europejskiej, a społecznie zajmuje się ekologią.
- Polskie przysłowie mówi "prawdziwych przyjaciół poznaje się w potrzebie" - w takiej potrzebie jest Polska, w takiej potrzebie jest Europa. My, koalicjanci jesteśmy przyjaciółmi Polski, jesteśmy przyjaciółmi Europy. Chcemy Europy (...) i Polski, w której nie tylko zasobność kieszeni jest ważna, równie ważna - może najważniejsza - jest jakość życia. Chcemy dobrej jakości powietrza, chcemy zdrowej żywności, chcemy troski o świat roślin i zwierząt. Chcemy zachować zasoby Ziemi dla przyszłych pokoleń, dla naszych dzieci i wnuków, dlatego też chcemy, aby Polska uczestniczyła, byłą ważnym elementem w Unii Europejskiej, żeby stanowiła w tej integracji europejskiej ważny element i myślę, że tą wspólną drużyną koalicyjną będziemy o to zabiegać - mówił Nowak podczas konferencji prasowej.
Reklama
Liderem listy Koalicji Europejskiej w okręgu nr 3 jest były piłkarz Jagiellonii i reprezentacji Polski Tomasz Frankowski. Numerem 5 jest pochodząca z Suwałk posłanka Bożena Kamińska, która zasłynęła w ubiegłym roku za sprawą spływających do niej anonimów od zaniepokojonych sytuacją w policji funkcjonariuszy, dotyczących m.in. wiceministra Jarosława Zielińskiego. Numer 8 należy do Jolanty Den, aktualnie radnej powiatu białostockiego, natomiast z numerem 9 startuje Marcin Bołtryk, przedstawiciel środowiska prawosławnego.
fot. Facebook Robert Tyszkiewicz