Kardynał Stefan Wyszyński został patronem Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie (gm. Piątnica). W poniedziałek odbyła się uroczystość oficjalnego nadania imienia i przekazania sztandaru. – Dzisiejszy dzień jest zwieńczeniem działań, które rozpoczęły się znacznie wcześniej – mówiła dyrektor Izabela Zapert.
Wybór patrona szkoły nie był łatwy. Wpierw odbyły się konsultacje społeczne, a jedną z propozycji było nadanie szkole imienia śp. Andrzeja Milewskiego – byłego dyrektora, który swoją funkcję w Dobrzyjałowie sprawował przez 25 lat.
- Społeczeństwo obwodu, szkoły, wybrało błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Cieszymy się bardzo z tego powodu, dlatego również, że wszystkie cnoty, wrażliwość i inne pozytywne cechy, które posiadał dyrektor – o tym wszystkim mówił również błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, także moim zdaniem szkoła ma dwóch patronów – tego oficjalnego, który głosił słowo Boże w kraju i poza granicami oraz takiego lokalnego, czyli śp. Andrzeja Milewskiego – mówił wójt Artur Wierzbowski.
Reklama
Radości nie ukrywa też biskup łomżyński Janusz Stepnowski.
- Ja cię cieszę, bo kardynał Wyszyński pochodził z naszej ziemi. Urodził się w Zuzeli, mieszkał przez pewien okres w Andrzejewie, ale też uczył się w naszej Łomży – mówił biskup. – To jest osoba, patron, który jest związany z naszą ziemią i odwiedzał też naszą diecezję, a szczególnie grób matki w Andrzejewie, także cieszę się, że młodzież, rada pedagogiczna i rodzice, wybrali tego pięknego patrona.
Więcej w materiale VIDEO