Mieszkanka ul. Kierzkowej trafiła dziś wieczorem do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem. W mieszkaniu stwierdzono podwyższony poziom tlenku węgla. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, jak uchronić się przed zabójczym zagrożeniem, jakie stanowi tlenek węgla.
Dzisiaj policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Kierzkowej w Łomży. Na miejscu pracowali już strażacy i zespół ratownictwa medycznego. Ze wstępnych informacji wynika, że w mieszkaniu stwierdzono podwyższony poziom tlenku węgla. Mieszkanka ul. Kierzkowej trafiła do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem.
Funkcjonariusze przypominają, że okres zimowy, to czas kiedy nasilają się przypadki zatruć tlenkiem węgla. Pamiętajmy, że tlenek węgla powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, które występuje przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Ma silne własności toksyczne. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla: jest gazem niewyczuwalnym zmysłami człowieka (bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku), blokuje dostęp tlenu do organizmu.