Reklama

Kolejne fale uchodźców z Ukrainy

10/03/2022 09:26

Minionej doby na przejściach granicznych funkcjonariusze SG odprawili 117,6 tys. Ukraińców uciekających przed wojną. Najbardziej oblegane jest przejście w Medyce.

Straż Graniczna podała, że od 24.02 z Ukrainy do Polski przyjechało 1,43 mln osób. W tym czasie na kierunku z Polski do Ukrainy funkcjonariusze SG przeprowadzili 141 tys. odpraw granicznych.

W środę (09.03) odprawiano 117,6 tys. uchodźców z Ukrainy. Natomiast dzisiaj (10.03) do godz.07:00 do Polski przyjechało 22 tys. osób.

Najwięcej osób odprawianych jest przez strażników granicznych z Medyki. Dziennie to nawet powyżej 30 tys. Mowa o osobach, które przekroczyły granicę w ruchu pieszym, samochodowym i kolejowym. Na 2. miejscu jest Dorohusk (ruch pieszy, kolejowy i samochodowy), z kolei 3. lokatę zajmuje Korczowa (ruch pieszy i samochodowy).

Reklama

Źródło: SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości