Kierowcy z Łomży pierwotnie mieli wyruszyć nową drogą ekspresową S8 z Ostrowi Mazowieckiej do Warszawy już w połowie lipca. Niestety skończyło się jedynie na planach, gdyż opóźnienie w budowie dwóch odcinków na trasie Ostrów Mazowiecka – Wyszków spowodowało, że odcinek o długości 29 km prawdopodobnie zostanie oddany dopiero w połowie października.
Na terenie województwa mazowieckiego cały czas w budowie jest fragment od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej i drugi od tejże obwodnicy do granic województw podlaskiego i mazowieckiego.
Nad pracami na ostatnich odcinkach budowy S8 czuwa GDDKiA Białystok. Z informacji od GDDKiA przekazanej pod koniec lipca wynika, że pododcinek Ostrów Mazowiecka – węzeł Poręba (16,1 km) miałby zostać udostępniony kierowcom na przełomie września i października, drugi pododcinek od węzła Poręba do Wyszkowa (13 km) miał natomiast być przejezdny pod koniec sierpnia.
Niestety nie udało się dotrzymać wskazanych terminów. Obecnie GDDKiA przedstawia, iż odcinek z Ostrowi do węzła Poręba oddany do użytku będzie w drugiej połowie września, z kolei odcinek Poręba-Wyszków dopiero w połowie października.
Za budowę ostatniego fragmentu drogi S8 odpowiadają firmy Skansk oraz konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure S.A. i Unibep S.A.
Droga ekspresowa S8 to jedna z najistotniejszych dróg szybkiego ruchu w Polsce. Łączy Białystok, Warszawę, Łódź i Wrocław. Łączna długość S8 po ukończeniu wszystkich etapów budowy, to 565 km. Trasa szybkiego ruchu łączy ze sobą południowo-zachodnią część kraju z północną-wschodnią Polską.