Reklama

Kolejne podejście do rozbudowy mostu na Łomżyczce

13/08/2022 11:24

W ubiegłym roku się nie udało. Teraz procedura rusza na nowo. Miasto chce rozbudować most na Łomżyczce w ciągu ul. Wojska Polskiego.

Wraca kwestia przebudowy mostu na Łomżyczce w ciągu ul. Wojska Polskiego. W ubiegłym roku ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji. Oferty, które wpłynęły, przewyższały kwotę, którą na ten cel chciało wyłożyć miasto.

Teraz ratusz przymierza się po raz kolejny do tego przedsięwzięcia. W opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej obwieszczeniu czytamy, że prezydent Łomży wystąpi raz jeszcze do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku oraz Dyrektora Zarządu Zlewni w Ostrołęce PGW Wody Polskie o opinie dotyczące potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz zakresu ewentualnego raportu o oddziaływaniu na środowisko. 

Reklama

- Informujemy ponadto o możliwości składania pisemnych i uwag i wniosków przez zainteresowane strony w powyższej sprawie za pośrednictwem operatora pocztowego lub osobiście w punkcie podawczym tut. urzędu, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża (w godzinach pracy urzędu) - podał ratusz. 

Przypomnijmy, że w ramach przebudowy mostu w ciągu drogi krajowej nr 61 przewidywane były m.in.: remont izolacji płyty mostowej, wymiana kap chodnikowych wraz z barierami, naprawa przyczółków betonowych, iluminacja świetlna obiektu - np. podświetlenie barier kolorowym światłem i zaprojektowanie nowych barier energochłonnych. Mowa była także o wymianie konstrukcji jezdni. 

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości