Niespodzianka dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła dziś po południu fragment trasy S61 od węzła Łomża - Południe do węzła Łomża - Zachód!
Można już korzystać z węzła Łomża - Zachód na skrzyżowaniu budowanej drogi ekspresowej S61 z obecną DK61. Tym samym GDDKiA oddała do ruchu gotowy od roku ponad 7-kilometrowy odcinek ekspresówki Łomża Południe - Łomża Zachód. Trwają prace na budowie pozostałej części obwodnicy Łomży, do funkcjonującego już dalszego odcinka S61.
- Dziś, po kontroli Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie udostępniamy kierowcom, wraz z odcinkiem Łomża Południe - Łomża Zachód - informuje białostocki oddział GDDKiA.
Reklama
Drugim kamieniem milowym będzie udostępnienie na zasadzie przejezdności jednej jezdni obwodnicy Łomży - planowany termin to połowa 2024 r. Wówczas też będzie można przejechać już całą S61 od Ostrowi Mazowieckiej do granicy z Litwą omijając Łomżę.
Dziś zaawansowanie robót na tym odcinku przekracza już 22 procent. Prowadzone są prace ziemne na całym odcinku eski – nasypy i wykopy, trwa też zbrojenie i betonowanie filarów przeszło 1200-metrowego mostu przez Narew. Cały odcinek S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej ma być gotowy w połowie 2025 roku. Wartość umowy z wykonawcą inwestycji przekracza 713 mln zł.