Oddział Płucny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży powraca do świadczenia usług zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia.
- Na podstawie bieżącej decyzji Wojewody Podlaskiego Oddział Płucny zostaje zwolniony z jednoimienności i powraca do świadczenia usług zakontraktowanych z NFZ. Uruchomiono procedury dotyczące bezpiecznego uruchomienia oddziału i w II połowie września br. oddział wznowi swoją działalność dla pacjentów bez zakażenia czy podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2. - informuje Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.
Niektóre świadczenia opieki zdrowotnej pozostaną nadal zarezerwowane tylko dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem SARS-CoV-2. Decyzją wojewody Szpital Wojewódzki w Łomży w okresie od 15 września 2020r. do odwołania będzie realizował świadczenia opieki zdrowotnej dla tych pacjentów w zakresach:
"Odmrażanie" szpitala trwa od czerwca bieżącego roku. Początkowo ruszyły poradnie, później przyjęcia realizować zaczęły kolejne oddziały.