Reklama

Komisja antymobbingowa w gminie Piątnica

17/10/2022 14:29

Za dwa tygodnie wiadomo będzie, czy w Ośrodku Pomocy Społecznej w Piątnicy doszło do niedopuszczalnych zachowań. Po skardze pracowników powołana została komisja antymobbingowa.

W Piątnicy powołana została komisja gminna, która bada sprawę mobbingu w miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej.

- Tak, jest komisja powołana. Nie chciałbym teraz komentować tego. Chciałbym zapoznać się z raportem - potwierdza wójt gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

Efekty pracy komisji mają być znane za dwa tygodnie. 

Aktualnie z pracownikami wszystkich jednostek organizacyjnych (w tym urzędu gminy i szkół) przeprowadzane są rozmowy. 

Jak czytamy w Zarządzeniu Wójta Gminy Piątnica w sprawie ustalenia procedury przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w Urzędzie Gminy Piątnica i jednostek organizacyjnych Gminy Piątnica, każdemu pracownikowi, który uważa, że jest mobbingowany, przysługuje prawo złożenia skargi do komisji antymobbingowej. Skarga powinna być sporządzona na piśmie, opatrzona datą oraz podpisana przez pracownika. Przed złożeniem skargi pracownik może starać się samodzielnie wyjaśnić wszelkie okoliczności i dążyć do polubownego rozwiązania sporu. Skargi anonimowe lub bez podpisu pracownika nie są rozpatrywane.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości