Reklama

Koniec maseczek, izolacji i kwarantanny. Jest termin

24/03/2022 09:11

Minister zdrowia poinformował, że obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony już 28 marca. Jedynym wyłączeniem są podmioty lecznicze, idąc np. do lekarza cały czas trzeba zasłaniać usta i nos. Dodatkowo zniesione zostają izolacja i kwarantanna.

W czwartek (24.03), podczas konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że od najbliższego poniedziałku zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek. Zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych. Jednocześnie zasłanianie ust i nosa będzie jedynie rekomendacją w miejscach dużych skupisk ludzkich. 

Zniesione zostają też izolacja i kwarantanna. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni będą musieli sami się izolować w domu.

- Bardzo uważnie obserwowaliśmy, co się dzieje z nowymi przypadkami w ostatnim tygodniu, jaki jest efekt powrotu dzieci do szkół i dużego napływu uchodźców. Z naszej perspektywy oba zjawiska nie przyczyniły się do przełamania tendencji spadkowej. Przyspieszenie spadków widać też na poziomie zleceń - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. - Zarówno sytuacja międzynarodowa, jak prognozy są pozytywne. Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń i hospitalizacji - dodał. 

Reklama

Fot. KPRM

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości