Reklama

Kontrole sanitarne na podlaskich przejściach granicznych

11/03/2020 13:00

Dodatkowe środki ostrożności w związku z koronawirusem wprowadzono na podlaskich przejściach granicznych z Litwą i Białorusią. Kontroli poddawane są wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski.

Jak informuje Straż Graniczna, na granicy z Litwą działają dwa punkty kontroli sanitarnej w Budzisku i w Ogrodnikach. Kontrolowane są busy i autobusy, którymi podróżują osoby wjeżdżające do Polski. Na granicy z Białorusią kontrola sanitarna prowadzona jest w 6 przejściach granicznych na kierunku wjazdowym do Polski: w Kuźnicy (kolejowe i drogowe przejście graniczne), Bobrownikach, Połowcach, Siemianówce i Białowieży. Kontroli poddawane są wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej prowadzą kontrolę sanitarną polegającą na dokonywaniu pomiaru temperatury. Funkcjonariusze Straży Granicznej rozdają i odbierają karty lokalizacji pasażera/kierowcy oraz dokonują weryfikacji danych osobowych na podstawie dokumentów tożsamości.

Reklama

W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizować będą służby sanitarne zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego MSWiA.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości