Wojewoda podlaski nałożył na Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Łomży obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości. Ma to związek z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego i koniecznością zapewnienia transportowania pacjentów.
Obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości nałożony został na trzy stacje z terenu województwa podlaskiego:
- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Suwałkach
- Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łomży , 18-400 Łomża ul. Szosa Zambrowska 1/19
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, 15-874 Białystok, ul. Poleska 89
Wojewoda każdej ze stacji nakazał pozostawanie w stanie podwyższonej gotowości w celu udzielania świadczeń zdrowotnych osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego oraz uruchomienie dwóch dodatkowych podstawowych zespołów ratownictwa medycznego.