Reklama

Koronawirus na weselu pod Łomżą. Ponad 100 osób w kwarantannie

06/07/2020 10:23

Tylko jeden przypadek z Łomży zawiera dzisiejszy komunikat Biura Wojewody Podlaskiego. To przebywający w izolacji domowej mężczyzna w sile wieku. Łomżyński sanepid opracowuje jednak nowe ognisko koronawirusa. To jedno z wesel, zorganizowanych około tydzień temu na terenie powiatu łomżyńskiego. Kwarantanną objęto ponad 100 osób.

Dzisiejszy komunikat Biura Wojewody Podlaskiego zawiera cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • dziecko z powiatu suwalskiego, izolacja domowa
  • mężczyzna w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
  • kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
  • młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 880 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce : 36 155/1 521 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dzisiejszy komunikat Biura Wojewody Podlaskiego nie zawiera przypadków ozdrowień. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży poinformowała jednak, że na terenie jej działania jest już 16 nowych ozdrowieńców.

Reklama

Koronawirus na weselu pod Łomżą

Na terenie łomżyńskiego sanepidu pojawiło się potencjalne nowe ognisko. To wesele, które odbyło się około tydzień temu na terenie powiatu łomżyńskiego. Jeden z uczestników imprezy uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, w związku z czym ponad 100 osób objęto kwarantanną. Weselnicy będą musieli przejść teraz badania.

Według danych PSSE w Łomży w kwarantannie przebywają obecnie 354 osoby ( 281 - Łomża, 73 - powiat).

Szkoła w Dobrzyjałowie bez koronawirusa

Nie potwierdzono żadnych przypadków zachorowań u osób, które objęte były kwarantanną w związku z podejrzeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród społeczności Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie, Wszystkie rodziny objęte kwarantanną zostały z niej zwolnione. Sanepid już wcześniej zapewniał, że w tym przypadku nie było mowy o narażeniu dzieci i rodziców.

Reklama

Biuro Wojewody Podlaskiego przypomina: Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl -http://www.gov.pl/koronawirus.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości