Reklama

Koronawirus: Pod koniec tygodnia możemy mieć kilka tysięcy przypadków zakażenia

23/03/2020 12:56

- Nadal uważam, że na koniec tego tygodnia możemy mieć dobrych parę tysięcy przypadków zakażenia - stwierdził dziś (23.03) na antenie RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dotychczas odnotowano w Polsce już 684 przypadki zakażenia koronawirusem.

Szumowski jest zdania, że najgorsze jeszcze przed nami i na razie nie czuje "powiewu optymizmu".

Na pewno czeka nas znaczny wzrost zachorowań, więcej osób w szpitalach, niestety dla niektórych to będzie tragiczne zachorowanie. Osoby powyżej 80 roku życia i osoby, które są chore mają wysoką śmiertelność (...). W Polsce wiek pacjentów, którzy zmarli nie był tak wysoki, ale wszyscy oni byli chorzy - dodał Łukasz Szumowski na antenie RMF FM.

Nie ma podstaw do terytorialnych zamknięć w Polsce

Nie ma podstaw do terytorialnych zamknięć w Polsce - podkreślił Szumowski. -Gdybyśmy mieli tak duże różnice regionalne, jak miały Włochy czy Hiszpania wtedy uzasadnione są zamykania całych regionów. W Polsce mamy bardzo równomierne rozłożenie się osób zarażonych. Wiadomo, że duże skupiska miejskie Warszawa, Mazowsze czy Śląsk, tam jest więcej tych przypadków. To nie jest tak, że w jednym regionie Polski mamy bardzo dużo zakażonych a w drugim nic. Wtedy byłyby uzasadnione działania zamykające pewne obszary całkowicie - powiedział szef resortu zdrowia w Porannej rozmowie w RMF FM, pytany przez Roberta Mazurka, czy w związku z wprowadzonym stanem epidemii planuje wydanie zakazów opuszczania danych terenów.  

Reklama

Łukasz Szumowski podkreśla, że jedynym sposobem ochrony przed zakażeniem jest siedzenie w domu.

Na chwilę obecną odnotowano już 684 przypadki zakażenia. Resort zdrowia poinformował jednocześnie o śmierci ósmej osoby zakażonej koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

W powiecie łomżyńskim stwierdzono dotąd dwa przypadki zakażenia. Pierwszy dotyczy mężczyzny w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego - Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował o nim w minioną sobotę (21.03). W niedzielę potwierdzony został jeszcze drugi przypadek w naszym regionie - to kobieta w średnim wieku, również z powiatu łomżyńskiego.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości