Nie ma potrzeby wykonywania ogromnych zakupów - przekazuje minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Rząd nie planuje zamykania sklepów.
Wczoraj, po ogłoszeniu przez rząd, że placówki edukacyjne i kulturalne w kraju zostają zamknięte, Polacy masowo ruszyli na zakupy. Już w południe przed sklepami brakowało koszyków.
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zdementowała dzisiaj pojawiające się fake newsy o rzekomych planach dotyczących zamykania sklepów.
Nie planujemy zamykania sklepów, placówek handlowych, jak również nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast w Polsce. Nie ma potrzeby wykonywania ogromnych zakupów - mówiła dzisiaj minister rozwoju.
Reklama
Emilewicz tłumaczyła, że producenci żywności są gotowi produkować więcej, jeśli będzie taka potrzeba i zaapelowała o racjonalne zachowanie.
Dziś nie ma powodu aby troszczyć się o produkty suche, ich w Polsce na pewno nie zabraknie. Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie w sklepach
Rząd prowadzi jednocześnie kampanię informacyjną, przypominając o podstawowych zasadach: częstym myciu i dezynfekowaniu dłoni, niepodawaniu ręki na powitanie czy unikanie miejsc z dużą ilością osób.
Według stanu na godz. 11:00 w województwie podlaskim 1 osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia, a 5 osób objętych jest kwarantanną. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 355 osób.
W całej Polsce odnotowano już 47 przypadków zakażenia koronawirusem.
