Łącznie o 11 nowych przypadkach koronawirusa w regionie poinformowało w miniony weekend Biuro Wojewody Podlaskiego. Niestety, zmarły kolejne dwie osoby. To mieszkaniec powiatu kolneńskiego i mieszkanka powiatu białostockiego. Poniedziałkowy (27.07) komunikat służb wojewódzkich zawiera informacje o siedmiu nowych przypadkach.
Podane w sobotę i niedzielę przypadki to:
W miniony weekend Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało też o kolejnych piętnastu osobch, które pokonały koronawirusa. To: mężczyzna w sile wieku z powiatu sokólskiego, starszy mężczyzna, młody mężczyzna i dwie kobiety w sile wieku z Suwałk, dwóch starszych mężczyzn, młoda kobieta, dziecko i młody mężczyzna z powiatu suwalskiego, dwóch młodych mężczyzn, dziecko i mężczyzna w sile wieku z powiatu siemiatyckiego, kobieta w sile wieku z powiatu sejneńskiego. W sumie w naszym województwie wyzdrowiało dotąd 814 osób.
Niestety, w sobotę Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o odnotowaniu dwóch przypadków wystąpienia zgonu z powodu COVID-19 ( siedemnasty i osiemnasty przypadek w województwie). To:
[AKTUALIZACJA] W poniedziałek (27.07) Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przekazali informacje o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 947 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.