COVID-19 jest już w naszym województwie. Okazuje się, że podlaskim "pacjentem zero" jest Krzysztof Drabikowski, znany z zespołu Batushka. Muzyk sam poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Informacja o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w województwie podlaskim pojawiła się wczoraj wieczorem. Podlaski Urząd Wojewódzki podał, że jest to mężczyzna w sile wieku, który jest hospitalizowany. Jego rodzina ma być objęta nadzorem epidemiologicznym.
Okazuje się, że mężczyzna sam poinformował o swojej chorobie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podlaskim "pacjentem zero" jest Krzysztof Drabikowski, znany z zespołu Batushka.
"prekursor na Podlasiu xD #stayhome" - napisał muzyk i opublikował swoje zdjęcie za pośrednictwem Instagrama.
Reklama
Jeden z użytkowników zapytał go, w jakich rejonach Białegostoku ostatnio się poruszał.
"nie poruszałem sie, kwarantanne robilem pomimo ze do sanepidu nie dalo sie dodzwonic, a jak juz sie udalo to odsyłal do zakaznego, zakazny odsyłał do 112, a 112 do sanepidu. żeby nie upór mojej mamy (jest lekarzem) by ktos w koncu tam odebral czy przeprowadził test, dalej bym siedział nieświadomy czemu ten kaszel tak dlugo sie utrzymuje"
Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od zaciekawionych osób, które życzą też Drabikowskiemu dużo zdrowia i siły.
Źródło: Derph