Jest pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim - wynika z informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, które poinformowało o 17 nowych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Mamy 17 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego - podał kilkanaście minut temu resort zdrowia w swoim komunikacie.
Podlaski Urząd Wojewódzki przekazuje, że jest to mężczyzna w sile wieku, który jest hospitalizowany.
- Rodzina pacjenta jest objęta nadzorem epidemiologicznym przez powiatowego inspektora sanitarnego. Apelujemy o uszanowanie prywatności pacjenta - czytamy w komunikacie.
Reklama
PUW nie podaje jednak gdzie pacjent jest hospitalizowany. W sumie w Polsce odnotowano dotąd 238 potwierdzonych przypadków. 5 osób zmarło.
Anna Dzierszko z Biura Wojewody Podlaskiego Podlaskiego podaje, że Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur.
/zdjęcie ilustracyjne/