Reklama

Koronawirus już w województwie podlaskim! Pierwszy potwierdzony przypadek!

17/03/2020 21:19

Jest pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim - wynika z informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, które poinformowało o 17 nowych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego - podał kilkanaście minut temu resort zdrowia w swoim komunikacie.

Podlaski Urząd Wojewódzki przekazuje, że jest to mężczyzna w sile wieku, który jest hospitalizowany. 

- Rodzina pacjenta jest objęta nadzorem epidemiologicznym przez powiatowego inspektora sanitarnego. Apelujemy o uszanowanie prywatności pacjenta  - czytamy w komunikacie.

Reklama

PUW nie podaje jednak gdzie pacjent jest hospitalizowany. W sumie w Polsce odnotowano dotąd 238 potwierdzonych przypadków. 5 osób zmarło.

Anna Dzierszko z Biura Wojewody Podlaskiego Podlaskiego podaje, że Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur.

Reklama

 

/zdjęcie ilustracyjne/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości