Reklama

Kto niszczy drzewa w Łomży? [FOTO]

05/07/2023 13:01

Według naszego Czytelnika problem niszczenia drzew wystąpił już w kwietniu bieżącego roku. Początkowo uszkodzone drzewa zauważono w okolicy Szkoły Podstawowej nr 10, basenu oraz ulicy Niemcewicza 1 i 5. W ostatnim czasie problem pojawił się również na Osiedlu Konstytucji 3 Maja. Czy to początek dewastacji drzew w Łomży?

O zaistniałym problemie poinformował nas nasz Czytelnik. Osoba zgłaszająca ambaras  systematycznego niszczenia drzew w naszym mieście podejrzewa, że najprawdopodobniej użyto do tego noża, jednak są to tylko przypuszczenia, ze względu na aktualny brak świadczących o tym dowodów.

"Od kwietnia nieznani sprawcy uszkodzili w sumie ponad 19 drzew" - informuje nasz Czytelnik. Dodatkowo zaobserwowano, że przynajmniej 13 z 19. drzew zostało uszkodzonych między 22. a 23. czerwca bieżącego roku. 

Na przesłanych przez naszego Czytelnika zdjęciach możemy zobaczyć widoczne ślady dewastacji drzew na Osiedlu Południe. 

Reklama

"Podobnie ktoś niszczył drzewa rosnące w parku Jana Pawła II" - przypomina osoba zgłaszająca, bowiem w listopadzie 2019 roku miał miejsce podobny incydent, o którym pisaliśmy w tym artykule.

Do tej pory ustaliliśmy, że sprawą obecnie zajmuje się Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jak poinformował Członek Zarządu ŁSM Piotr Pawłowski, spółdzielnia otrzymała ostatnio też zgłoszenie dotyczące dewastacji drzew między blokami na ul. Konstytucji 3 Maja. 

Miejmy nadzieję, że ustalenia przedstawicieli odpowiednich instytucji będą w stanie rozwiązać tę sprawę. 

Reklama

fot. Czytelnik

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości