Uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Łomży rozpoczęto tradycyjnie na placu Papieża Jana Pawła II przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty. W krótkim składaniu kwiatów wzięli przedstawiciele samorządowych władz miasta, powiatu, posłowie, delegacje służb mundurowych, kombatanci oraz harcerze.
Po złożeniu kwiatów delegacje udały się do łomżyńskiej Katedry na mszę św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Janusza Stepnowskiego z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii honorowych.