Reklama

Kwiecień przywita nas śniegiem. IMGW ostrzega!

31/03/2022 16:58

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata - przed nami opady śniegu. O wszystkim informuje i ostrzega IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed opadami śniegu.

Taka zmiana w pogodzie nadejdzie wraz z piątkowym (1.04) porankiem. Opady śniegu mają trwać półtora dnia, więc weekend zacznie się zimowo. 

- Prognozowane są opady mokrego śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 12 cm. Największe natężenie zjawiska wystąpi od godzin okołopołudniowych. Opady będą przemieszczać się od południa województwa i obejmować coraz większy obszar - podaje Karolina Kierklo, Dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Reklama

Jest to alert pierwszego stopnia. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości