Pomnik z Lasu Giełczyńskiego, na którym znajduje się napis: "Miejsce kaźni dwunastu tysięcy mieszkańców ziemi łomżyńskiej zamordowanych przez faszystów hitlerowskich w latach 1941–1944", zostanie odnowiony. Renowacja ma być przeprowadzona jeszcze w tym roku.
Pomnik, który znajduje się w Lesie Giełczyńskim i upamiętnia 12 tys. mieszkańców ziemi łomżyńskiej zamordowanych przez Niemców w latach II wojny światowej, będzie odnowiony.
Monument został wzniesiony 59 lat temu zgodnie z projektem Czesława Myślińskiego. Teraz wymaga renowacji. Renowacja ma być przeprowadzona jeszcze w tym roku.
- Środki na ten cel w większości będą pochodzić ze źródeł w Instytucie Pamięci Narodowej. Samorządy Gmin Łomża i Zambrów zobligowały się do podjęcia działań zmierzających do odpowiedniego uporządkowania terenu wokół pomnika oraz ulepszenia prowadzącej w pobliże pomnika drogi dojazdowej - podaje Gmina Łomża.
Od lipca 1941 r. do września 1944 r. w Lesie Giełczyńskim zabito ok. 12 tys. osób, w tym ok. 7 tys. Żydów z getta w Łomży oraz z okolicznych miejscowości.
Źródło: Gmina Łomża