Reklama

Lech Kołakowski dziękuje za lata współpracy. "Ziemia ta mi od innych droższa" [VIDEO]

12/11/2023 18:36

Lech Antoni Kołakowski, długoletni poseł Ziemi Łomżyńskiej, wyraził swoją wdzięczność i podziękowania za lata współpracy podczas uroczystości Narodowego Dnia Niepodległości w Łomży. Urodzony 13 czerwca 1963 w Zambrowie, Kołakowski służył jako poseł na Sejm od V do IX. W 2021 roku został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie odpowiada za politykę rolno-środowiskową i obszary wiejskie. W 2023 roku nie znalazł się na liście wyborczej PiS, kończąc tym samym swoją karierę parlamentarną.

W swoim prawdopodobnie ostatnim wystąpieniu publicznym, przed tablicą upamiętniającą Leona Kaliwodę, Lech Kołakowski podziękował mieszkańcom za zaufanie i wsparcie, jakiego doświadczył przez lata.

- Udało się osiągnąć kilka sukcesów związanych między innymi z połączeniami infrastrukturalnym - Via Baltica. Mam nadzieję, że będzie kontynuowana kolej warszawsko-mazurska. Cieszę się z decyzji wzmacniających Wojsko Polskie w Łomży. Być może wkrótce Brygada Pancerna będzie miała siedzibę w Czerwonym Borze - mówił wiceminister Kołakowski.

Reklama

Kołakowski z dumą odnosił się do swojej 18-letniej kadencji parlamentarnej, podkreślając swoje zaangażowanie na rzecz miasta Łomża i Ziemi Łomżyńskiej.

- Rzeczą najważniejszą w życiu człowieka poza rodziną jest praca dla małej i dla dużej Ojczyzny. Szanowni Państwo! Ziemia ta mi od innych droższa - kończył wieloletni poseł Ziemi Łomżyńskiej.

Jutro na inauguracyjnym posiedzeniu zbiera się Sejm X kadencji, podczas którego nowi posłowie złożą ślubowanie, wybrany zostanie marszałek Izby i wicemarszałkowie. Premier Mateusz Morawiecki złoży dymisję rządu.

Reklama

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości