Jeszcze dziś ma odbyć się konferencja dotycząca nowych obostrzeń - ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. Wprowadzenie ogólnopolskich obostrzeń jest już niemal pewne.
Decyzja o nowych obostrzeniach ma zostać podjęta podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obecnie dodatkowe restrykcje obowiązują w czterech regionach: na Warmii i Mazurach, Pomorzu, Mazowszu i w Lubuskiem.
"Scenariusz bazowy rządu polega na rozszerzeniu na cały kraj obostrzeń obowiązujących dziś na Mazowszu, Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz w Lubuskiem. Chodzi o częściowe zamknięcie szkół, galerii handlowych, hoteli, kultury i sportu." - przekazuje RMF24.pl
Oficjalne informacje podany niebawem. Konferencja dotycząca nowych obostrzeń ma odbyć się jeszcze dziś.
Przypomnijmy: minionej doby potwierdzono w Polsce 25 052 nowych przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarły 103 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 350 osób. W Podlaskiem potwierdzono 621 zakażeń, w Łomży i powiecie - 128. Szczegóły: