Kilkunastometrowe drzewo stanie dzisiaj na środku Starego Rynku, aby upiększyć centrum naszego miasta i wprowadzić wyjątkowy świąteczny klimat. Choinka przyjechała z terenu pobliskiego Zakonu Mniszek Benedyktynek przy ul. Dwornej.
Operacja ścięcia, przewiezienia i ustawienia drzewa na Starym Rynku rozpoczęła się dzisiaj rano, kiedy przy kościele zakonnym Mniszek Benedyktynek pojawiła się ekipa pracowników z lawetą i wysokim dźwigiem. Zanim jednak drzewo dotarło na Stary Rynek, trzeba było przewieźć je przez centrum, a także usunąć kilka pojazdów, uniemożliwiających przejazd przez ul. Dworną.
Choinka na Starym Rynku będzie stała prawdopodobnie aż do stycznia. Póki co nie ma na niej jeszcze lampek i ozdób, ale pojawią się one w najbliższym czasie. W końcu na początku grudnia najważniejszy plac w mieście zmienić ma się w "Krainę Świętego Mikołaja", w składzie której znajdzie się wielka transparentna bombka z saniami i reniferami, znajdująca się w otoczeniu bajkowych, tematycznych domków.