Reklama

Łomża: Koronawirus na imprezach! Osoby zakażone brały w nich udział

22/06/2020 11:34

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny apeluje o ostrożność. W Łomży zdarzają się przypadki zakażeń koronawirusem u osób, które wcześniej bawiły się na organizowanych w naszym mieście weselach, komuniach i spotkaniach rodzinnych!

Obecnie w Łomży i powiecie łomżyńskim mamy już 16 "aktywnych" przypadków koronawirusa, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów. Tylko dzisiaj służby wojewody podlaskiego poinformowały o pięciu nowych przypadkach.

Część ze wspomnianych "aktywnych" zakażeń to osoby, które brały w ostatnim czasie udział w organizowanych w Łomży imprezach: weselach, komuniach i spotkaniach rodzinnych, takich jak np. imieniny lub urodziny. Sanepid podaje, że takie przypadki zdarzają się w naszym mieście coraz częściej.

Reklama

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży apeluje, aby nie bagatelizować zagrożenia i zachowywać szczególną ostrożność.  Ważne jest przestrzeganie zasad higieny i zachowywanie dystansu społecznego.

Według danych na godz. 9:00 w Łomży na kwarantannie przebywały 123 osoby, a w powiecie łomżyńskim 73. Sytuacja zmienia się dynamicznie.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl -http://www.gov.pl/koronawirus.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości