Reklama

Łomża ma nowego partnera. To arktyczny okręg Nordland [FOTO]

02/06/2022 13:06

Łomża i norweski okręg Nordland oficjalnie zostali partnerami. W praktyce oznacza to, że w naszym mieście zrealizowanych zostanie kilka projektów finansowanych z funduszy norweskich.

W czwartek (2.06) Łomża podpisała umowę partnerstwa z norweskim okręgiem Nordland. Będzie ona obowiązywała do 30 kwietnia 2024 r.

- Cieszymy się niezmiernie z tego, że fundusze norweskie będą realizowane w naszym mieście. Jak pamiętamy, miasto Łomża zajęło 2. miejsce w ramach środków przyznawanych z funduszy norweskich na 230 samorządów, które aplikowały. Jak wszyscy wiemy, w ramach tych środków, będziemy mogli wybudować kolejne etapy bulwarów łomżyńskich. Bulwary będą budowane również w ramach Polskiego Ładu, ale część tych środków też wykorzystana jest w ramach funduszy norweskich. Przez 2 lata w naszym mieście będzie realizowany szereg wydarzeń z dofinansowaniem zewnętrznym. Już takie wydarzenia się odbywają - chociażby Dzień Osób z Niepełnosprawnościami czy jarmark - to są wydarzenia, które zostały sfinansowane ze środków norweskich. To również wymiana edukacyjna, społeczna - wylicza prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. 

Reklama

W imieniu okręgu Nordland umowę podpisała mer Kari Anne Bokestad-Andreassen:

- Bardzo się cieszymy i dziękujemy, że bierzemy udział w tej współpracy. Jest to dla nas niezmiernie ważna sprawa i cieszymy się, że możemy zarówno nauczyć się od was, jak i przynieść nasze najlepsze praktyki. I to na czym my się skupimy w tym projekcie, to będzie edukacja jeśli chodzi o zawodowe wykształcenie, dodatkowo interesuje nas wymiana doświadczeń jeśli chodzi o partycypację społeczną, zaangażowanie obywateli na każdym szczeblu i w każdym wieku. Mamy nadzieję, że każdy mieszkaniec Łomży będzie mógł brać udział w różnych projektach. Będzie czuł na własnej skórze, doświadczy tej współpracy między Polską i Norwegią. Jest bardzo dużo różnych tematów, z którymi mamy wspólne korzyści.  

Reklama

Zawarte porozumienie to element projektu pn. "Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję" finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości