Reklama

Łomża miastem dla rodzin?

19/02/2022 09:00

Niewykluczone, że łomżyński samorząd, w tym roku, weźmie udział w konkursie Samorząd Pro Familia 2022. Tym samym Łomża będzie chciała pokazać, że jest miastem dla rodzin.

Łomża rozważy wzięcie udziału w konkursie Samorząd Pro Familia 2022. To plebiscyt organizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Jego celem jest "wyróżnienie gmin wykazujących się szczególnym zaangażowaniem w działania na rzecz rodzin w lokalnej społeczności."

Nasze miasto chce pochwalić się takimi działaniami prorodzinnymi jak: 

  • Łomżyńska Karta Dużej Rodziny,
  • samorządowe becikowe i wyprawki dla noworodków,
  • bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów,
  • tworzenie nowych żłobków,
  • realizacja Programu "Za życiem" obejmującego wsparcie rodzin, w których może urodzić się dziecko z wadami genetycznymi,
  • prowadzenie Centrum Wspierania Rodziny przez MOPS,
  • objęcie pracą socjalną MOPS 1300 rodzin  m.in. z powodu bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego oraz z powodu potrzeby ochrony macierzyństwa,
  • poradnictwo specjalistyczne prowadzone przez MOPS (bezpłatne porady prawne, psychologa, doradcy zawodowego),
  • realizacja przez MOPS programu "Posiłek w szkole i w domu", którym objętych jest 500 osób,
  • termomodernizacje obiektów oświatowych, budowa obiektów sportowych i rekreacyjnych oraz placów zabaw.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości