Reklama

Łomża. Mieszkańcy dostaną maseczki ochronne

31/01/2022 17:05

Po raz kolejny do mieszkańców naszego regionu trafią bezpłatne maseczki ochronne. Wszystko odbędzie się w ramach akcji "Maseczka dla obywatela" i ma być jednym ze sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

W związku z kolejną falą epidemii Covid-19, mieszkańcy woj. podlaskiego, w tym Łomży i powiatu łomżyńskiego, otrzymają jednorazowe maseczki ochronne. 

Woj. podlaskie otrzymało łącznie 7 300 000 szt. maseczek (6 100 000 szt. maseczek medycznych, 1 200 000 szt. maseczek FFP2) - około100 palet.

Maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) zostały już dostarczone w dwóch transzach do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Białymstoku, gdzie zostały przyjęte i tymczasowo zmagazynowane. Następnie zostaną one przekazane samorządom. Te z kolei rozdysponują je wśród mieszkańców. 

Reklama

- Miasto Łomża otrzymało maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. O sposobie ich dystrybucji wśród mieszkańców poinformujemy w najbliższych dniach - potwierdza Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. 

To już druga edycja akcji "Maseczka dla obywatela". 

 

Fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości