Reklama

Łomża: Nie wszyscy są zadowoleni z ulicy Pawiej [FOTO]

21/11/2019 09:09

- Czy tak ma wyglądać remont miejskiej ulicy???? zawsze jest to samo równarka, o którą nikt nie prosi, a teraz w dodatku ktoś wysypał gruz.....(pisownia oryginalna) - informuje nas zaniepokojona mieszkanka osiedla Kraska. Nasza Czytelniczka dołączyła zdjęcia ul. Pawiej i dodała, że wcześniej na drodze wysypany był żwir, na co składali się wszyscy mieszkańcy osiedla.

Nie jest to jednak gruz, a destrukt - wynika z informacji przekazanych nam przez zastępcę dyrektora MPGKiM Mariusza Zaperta. Destrukt to po prostu odzysk z frezowania jezdni asfaltowych, który nie kurzy się i dobrze się spaja, a wyrównanie i utwardzanie w ten sposób dróg gruntowych na terenie miasta jest normalną procedurą, jeśli nie ma płyt drogowych lub nawierzchni asfaltowej. Zapert zapewnia nas, że takie rozwiązanie rzeczywiście dobrze się sprawdza,  chociaż w momencie wysypania może on wyglądać jako luźny.

Zlecenie dotyczące wyrównania ul. Pawiej MPGKiM otrzymało z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Łomży, a podobne rozwiązanie zastosowano w tym tygodniu także na parkingu przy Powiatowym Urzędzie Pracy. Do Przedsiębiorstwa wpływają różne skargi w związku z nierównościami na łomżyńskich drogach. Wnioski kierowane są następnie do ratusza i jeśli miejscu urzędnicy uznają to za zasadne, przesyłają zlecenie na ich wyrównanie.

Reklama

fot. mieszkanka osiedla Kraska

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości