Reklama

Łomża nie została Świetlną Stolicą Województwa Podlaskiego

11/01/2022 17:23

Nasze miasto od kilku lat wygrywało wojewódzki etap konkursu „Świeć się z Energą”. Tym razem tytuł Świetlnej Stolicy Województwa zdobyła Dąbrowa Białostocka.

Zakończył się wojewódzki etap ogólnopolskiej akcji, w której świąteczne iluminacje polskich miast nagradza Energa z Grupy ORLEN. Chociaż wyniki nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone, to w tym roku tytuł świetlnej stolicy województwa zdobyła Dąbrowa Białostocka (7275 głosów). Nasze miasto uplasowało się na drugiej pozycji z dorobkiem 6547 głosów. Na 3. lokacie znalazło się miasto Zambrów (2528 głosów).

Najwyżej oceniona miejscowość w województwie otrzyma wart 10 000 zł sprzęt AGD oraz wirusobójczą lampę UV-C. Spośród 16 kandydatów wyłoniona zostanie teraz Świetlna Stolica Polski. Na zwycięzcę czekają także dodatkowe nagrody, w tym warta 25 000 zł instalacja fotowoltaiczna do zamontowania np. na domu dziecka, którą dobiorą eksperci spółki Energa Obrót.

Reklama

„Świeć się z Energą” to akcja która już od 13. lat cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców polskich miast, rywalizujących o pierwsze miejsce w regionie, a następnie o miano Świetlnej Stolicy Polski. Od kilku lat najładniej rozświetlonym miastem w województwie była Łomża. W ubiegłym roku nasze miasto zajęło 3. miejsce w kraju.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości