Cykliczne dyżury radnych i projekt "Parasol prawny" - to część tematów poruszonych podczas dzisiejszej konferencji prasowej radnych Rady Miejskiej Łomży i Sejmiku Województwa Podlaskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej.
Radny Piotr Serdyński zapowiedział dzisiaj, że wzorując się na przykładach kolegów-radnych z innych miast w Łomży uruchomione zostaną cykliczne dyżury członków rady miejskiej Łomży i radnego sejmiku województwa podlaskiego. Dyżury będą odbywały się w każdy piątek o godz. 16:00.
- Zapraszamy wszystkich. To jest dla nas bardzo ważne, chcemy być otwarci na mieszkańców, chcemy poznawać potrzeby, te potrzeby mogą być różne - mówił Piotr Serdyński, wyliczając jako przykłady np. budowę chodnika, czy potrzebę reorganizacji ruchu.
Reklama
We wszystkich biurach posła Tyszkiewicza udzielane są porady prawne w związku z projektem "Parasol prawny". Do projektu dołącza również Łomża. Spotkania będą odbywały się w każdy wtorek od godz. 16:00 do 18:00. Porad udzielać będzie radca prawny, który - zdaniem Serdyńskiego - jest gwarancją, że każda porada będzie udzielana w sposób profesjonalny.
Do dyżurów odniósł się także Jacek Piorunek, radny sejmiku województwa.
- Zapraszam wszystkich tych, którzy mają problemy, bądź załatwiają jakieś sprawy związane z funkcjonowaniem samorządu województwa, chociażby - proszę państwa - drogi wojewódzkie, transport, PKSy, Szpital Wojewódzki w Łomży, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień, pogotowie ratunkowe, agencja rozwoju ziemi łomżyńskiej. To są wszystko instytucje, które mają wpływ na życie publiczne naszego miasta - mówił Jacek Piorunek, który poruszył także temat wyborów przewodniczącego i wiceprzewodniczącego sejmiku.
Reklama
Radna Edyta Śledziewska poinformowała o aktualnej sytuacji związanej ze strajkiem nauczycieli, radny Stanisław Oszkinis poruszył temat budżetu obywatelskiego, a radny Maciej Borysewicz rozpoczął temat eurowyborów. Na kolejnej konferencji prawdopodobnie przedstawieni zostaną kandydaci.
- Będą przedstawiciele naszego miasta Łomży na listach kandydatów Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu - zapowiedział Maciej Borysewicz.
Dzisiaj być może oficjalnie poznamy kompletne listy Koalicji Europejskiej w majowych wyborach.
Całość konferencji dostępna jest w materiale VIDEO.