- Na obecnym etapie postępowania wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu - informuje łomżyńska Prokuratura Okręgowa. Śledczy prowadzą czynności zmierzające m.in. do ustalenia powodów targnięcia się na życie przez kleryka Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
Jak wynika z komunikatu prokuratury, o nagłym zgodnie kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego Prokuratura Rejonowa w Łomży została powiadomiona przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji ok godz. 23.12 w nocy z 18 na 19 maja 2019 roku.
Zwłoki młodego mężczyzny ujawniono na strychu budynku seminarium. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora. Ustalono, że do śmierci kleryka doszło najprawdopodobniej przez powieszenie.
Przeprowadzenie sekcji zwłok zlecono Zakładowi Medycyny Sądowej w Białymstoku. Wszczęto również śledztwo w sprawie o czyn z art. 151 k.k. „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie”.
"Na obecnym etapie postępowania wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. Trwają intensywne czynności śledcze, zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy w tym przede wszystkim ustalenia powodów targnięcia się na życie przez kleryka" - informuje prokuratura.
Wczoraj opublikowaliśmy specjalny komunikat rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.