Reklama

Łomża: "Służymy Niepodległej", czyli piknik w 18 Pułku Logistycznym [VIDEO]

10/11/2019 18:09

- Wolność nie jest dana raz na zawsze, o wolność musimy dbać. Dlatego bardzo się cieszę z tego, że tak dużo ludzi dzisiaj przybyło - mówi pułkownik Paweł Gałązka, dowódca 18 Pułku Logistycznego w Łomży. W przededniu Narodowego Święta Niepodległości na terenie całego kraju zorganizowano pikniki "Służymy Niepodległej". Nie inaczej było w Łomży.

Łomża była dzisiaj jednym z kilkudziesięciu miast, w których odbyły się pikniki "Służymy Niepodległej". Była to doskonała okazja, aby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię.

Wielu mieszkańców Łomży i okolic zdecydowało się odwiedzić powołany niedawno do życia 18 Pułk Logistyczny. Największe zainteresowanie jak zwykle wzbudzał sprzęt, czyli czołgi, pojazdy opancerzone oraz pojazdy i uzbrojenie indywidualne. Każdy mógł przymierzyć się do karabinu, hełmu, czy kuloodpornej kamizelki, na parkingu rozstawiono scenę z której rozbrzmiewały pieśni patriotyczne oraz wiersze, a całość dopełniła prawdziwa żołnierska grochówka.

Reklama

Piknik zakończył się uroczystym capstrzykiem przy pomniku Żołnierzy 33 Pułku Piechoty, których tradycje kultywować będzie formowany w Łomży 18 Pułk Logistyczny.  Jednostka utworzona na bazie Warsztatów Technicznych Łomża podlega bezpośrednio dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka. Pułk będzie zabezpieczał pod względem logistycznym działalność jednostek wchodzących w skład „Żelaznej Dywizji”.

Więcej w naszym materiale VIDEO.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości