Reklama

Łomża. Średnie zainteresowanie tańszym węglem

03/01/2023 16:46

W Łomży blisko 400 osób zadeklarowało, że chce skorzystać z preferencyjnego zakupu węgla. Nie wszyscy uprawnieni dokonali zakupu. Niektórzy kupowali mniejsze ilości. Niewiele osób interesowało się węglem typu groszek.

W ubiegłym roku mieszkańcy Łomży złożyli 396 wniosków o preferencyjny zakup paliwa stałego.

- Miasto Łomża w listopadzie zamówiło 50 ton węgla typu groszek i 100 ton węgla typu orzech. Do końca roku sprzedano odpowiednio 19,5 t oraz 88 t. Mieszkańcy mogli w 2022 roku kupić do 1,5 tony węgla. Niektórzy kupowali mniejsze ilości. W 2023 roku mogą kupić 1,5 tony plus dodatkowo ilość, której nie zakupili w 2022 roku. Ani liczba wniosków, ani liczba uprawnionych osób nie daje obrazu rzeczywistego zainteresowania kupnem węgla. Nie wszyscy uprawnieni składają wnioski o zakup, nie wszyscy, którzy złożyli wniosek dokonują zakupu - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. 

Reklama

Jak zapewnia ratusz, ilość węgla dostępna dla mieszkańców jest na bieżąco monitorowana i dokonywane będą zakupy uzupełniające w stosunku do potrzeb. 

We wtorek (3.01) miasto złożyło zamówienie na 50 ton frakcji „grubsze”. 

- Jeżeli PGE Paliwa nie będzie dysponować frakcją 50-110 mm, dokupiony zostanie „orzech”. Zakup „groszku” nie jest planowany, gdyż zainteresowanie nim jest słabe - zastrzega Łukasz Czech - Do Urzędu Miejskiego nie były zgłaszane problemy z możliwością zorganizowania transportu przez mieszkańców. Spowodowane jest to tym, że dotyczy to osób, które zwykle od lat zaopatrują się w węgiel i są do tego przygotowane - dodaje. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości