Łomżyńskie wojsko zachęca do oddawania krwi 1 sierpnia.
Wojskowi z Łomży organizują akcję krwiodawstwa.
Żołnierze przypominają, że szczególnie podczas wakacji zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże. Jednocześnie zapasy w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa spadają. RCKiK w Białymstoku podaje, że aktualnie szczególnie poszukiwane są osoby z grupami: 0 Rh-, A Rh- oraz B Rh-.
- Każdego krwiodawcę zachęcamy do przyprowadzenia ze sobą kolegi, koleżanki, brata lub każdego, kto może oddać krew - podkreśla Wojskowy Klub HDK przy 18. Łomżyńskim Pułku Logistycznym.
Reklama
Krwią będzie można podzielić się 1 sierpnia (poniedziałek) na parkingu przy Al. Legionów 133 w godz. od 8:00 do 12:30.
Na krwiodawców będzie czekał słodki poczęstunek.